נפתולים

מאת: זאב ברויאר

מוציא לאור: ראובן מס

קטגוריה: ביוגרפיות

מועד פירסום: מאי 2011

מילות מפתח: נפתולים , זאב ברויאר , קלסרוהה , עליית היקים

ISBN: 978-965-09-0297-1

שפה: עברית

גודל: 521.54 KB

עמודים: 144

שורה של אירועים קשים מאלצים את הילד צבי ברגר ומשפחתו לעזוב את ביתם בקהילה היהודית העתיקה של קלסרוהה, ויחד עם הבית להותיר מאחור מסורת ותרבות עשירות ורבות שנים, נופי ילדות וידידים, ביניהם גם אהבת ילדותו. הימים ימי עליית הנאצים לשלטון, ומשפחת ברגר, יחד עם עוד רבים מיהודי גרמניה, מוצאים להם מקלט בארץ ישראל וקובעים את ביתם בירושלים. אולם על אף היותם משפחה אורתודוכסית אדוקה, מתקשים ילדי ה'יקים' למצוא את מקומם בקרב הציבור החרדי בירושלים, וצבי נאלץ לחפש את מקומו בין מוסדות לימוד שונים, ובתוך כך גם לחפש את זהותו התרבותית, הדתית והרוחנית.
סיפור התבגרותו של צבי מלווה את סיפור התערותם של יוצאי גרמניה בארץ ישראל הנבנית ולאחר מכן בסיפור הקמתה של מדינת ישראל. האם יצליח צבי ללמוד ולמצוא פרנסה כלבבו? האם ימצא את מקומו בחברה הצברית? האם ימצא דרך להשלים עם אלוהיו? והאם ימצא שוב אהבה?
הרומן האוטוביוגרפי נפתולים הינו באחת סיפור פרידה מרגש מתרבותם העשירה של יהודי גרמניה, ותיאור נוקב של חבלי היקלטותם בארץ ישראל של ימי 'העלייה החמישית'. זהו סיפור על התמודדות עם הבדלי תרבות עמוקים, על פערי דורות מלווים בתהליכי חילון והשלמה עם הדת, על חיים בצל זיכרון העולם שחרב ושעודנו קיים בחלומות, ועל חיפוש עיקש אחר תקווה וחיים חדשים.

להורדת קורא הספרים Bookebook
Get it on Google Play

אנשים שרכשו ספר זה התעניינו גם ב..